Kuo skiriasi infraraudonųjų spindulių šildytuvai ir kodėl esame klaidinami?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvų tipai

Pats pagrindinis infra šildytuvo panaudojimo veiksnys, nurodantis galimą pritaikymo būdą, yra jo bangos ilgis.

Šildytuvo skleidžiamas šilumos bangos ilgis lemia infraraudonųjų spindulių šildytuvo generuojamą temperatūrą, galimą panaudojimą, galingumą, energijos suvartojimą.

Remiantis bangos ilgiu (arba tiksliau bangos ilgio pločiu) šildytuvai skirstomi į tris atskiras klases, kurios skiriasi tiek savo panaudojimu, savybėmis, skleidžiama šiluma, galingumu, įkaitimo temperatūra, suvartojama energija ir t.t.

Renkantis šildytuvą reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

Reikalinga funkcija/pritaikymas;
Reikalinga temperatūra;
Bangos ilgis;
Galia.

SVARBU ŽINOTI

Komercinių, visuomeninių, buitinių patalpų tinkamo tipo infraraudonųjų spindulių šildytuvo parinkimas ir pritaikymas.

Jei šildytuvas yra parenkamas neteisingai (blogai parinktas tipas, šildytuvo galingumas ir pn.), jūs rizikuojate padidinti šildymo kaštus arba net sukelti saugos ir sveikatos sutrikimus. Žemiau pateikiami dažniausiai pasitaikantys pavyzdžiai.

Pirmas atvejis. Jei Jūs naudojate artimosios srities infraraudonųjų spindulių šildytuvus vidaus patalpose, šilumos pojūtis bus itin „aštrus“ ir nemalonus. Asmenys, esantys patalpoje, nejaus jokio komforto. Jei naudojate mažo galingumo tolimosios srities infraraudonųjų spindulių šildytuvus didelėse patalpose, patalpos nebus efektyviai prišildomos, šilumos pojūtis bus minimalus, o šildymui skiriami kaštai bus neadekvačiai dideli.

Antras atvejis. Jei jūs netinkamai pasirenkate infraraudonųjų spindulių šildytuvą (t.y. netinkamas tipas, galia) ir norite sutaupyti šildymo kaštus bei turėti geresnę šildymo alternatyvą lyginant su buvusia sistema, Jums gali nepavykti, nes neteisingai parinktas šildytuvas ne tik nesuteiks komfortiškos šilumos, bet ir padidins jūsų šildymo kaštus.

Prieš renkantis šildytuvą, rekomenduojame pasitarti su specialistu. Tinkamas šilumos sprendimas gali būti parinktas tik išsiaiškinus, kokia patalpa bus šildoma, kokia jos šiluminė varža ir t.t. Nurodžius visus reikiamus rodiklius ir parametrus, galima įvertinti, koks galios vienetas yra reikalingas 1 m2 prišildyti.

Trečias atvejis. Teisingas infraraudonųjų spindulių šildytuvo tipo parinkimas turi didelę įtaką/naudą Jūsų sveikatai. Dėl sparčiai augančios infraraudonųjų spindulių rinkos pasaulyje, prekybos centrus ir kitas vietas užplūsta daugybė įvairių šildytuvų, kurie dėl savo pigumo ar platinamos reklamos yra sparčiai išperkami, nepaisant jų galimo kenksmingumo sveikatai ar naudojimo saugumo.

Pavyzdžiui, rinkodaros specialistai labai dažnai subendrina artimosios srities spindulius generuojančių šildytuvų panaudojimą medicininiais tikslais su kitų bangos ilgių prietaisais. Tokiu atveju prarandama labai didelė potencialios rinkos dalis, kuri yra suklaidinama. Būtina įsidėmėti, jog artimosios srities spindulius generuojančių šildytuvų panaudojimas yra specifinis, pasiekiamas užtikrinant proceso kontrolę ir t.t. Vidurinės ir tolimosios srities šildytuvai yra tinkami ne gydymo, o komfortabiliai aplinkai kurti ir užtikrinti

Plačiau apie tai kalbama straipsnyje: SKIRTINGŲ INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ BANGOS ILGIŲ POVEIKIS ODAI

Daugiau apie šildytuvu tipus ir pritaikymą: straipsnyje ŠILDYTUVŲ, GENERUOJANČIŲ SKIRTINGO BANGOS ILGIO INFRA SPINDULIUS, TIPAI