Plovyklų- autoservisų šildymas

Atvėsus orams iki nulinės ar neigiamos temperatūros, įmonėse, kurios užsiima automobilių valymu ir plovimu, reikia pasirūpinti šildymo sistemomis, kurios galėtų palaikyti bent minimalią teigiamą temperatūrą.

Šių vietų šildymas reikalingas ne tik komfortiškai darbo aplinkai sukurti, bet ir tam, kad neužšaltų valymo priemonės bei kiti įvairūs skysčiai.

Automatinės automobilių plovyklos dažniausiai yra įrengiamos su gana aukštomis lubomis. Dėl nuolatos atidaromų automatinių „vartų“ tiek prie automobilio įvažiavimo, tiek išvažiavimo, sukuriamas santykinai didelis skersvėjis. Todėl konvekciniai šildytuvai, pirmiausiai šildantys orą, bet ne daiktus, yra netinkami, nes kiekvienu atveju, atsidarius vartams šiluma būtų prarandama.

Siekiant sumažinti šilumos nuostolius iki minimumo, siūlomi spinduliniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai, kurie dar kitaip vadinami teniniais. Tokio tipo sistemos jau yra įrengtos kai kuriose automatinėse automobilių plovyklose. Teniniai infra šildytuvai gali būti montuojami santykinai dideliame aukštyje, jie turi aukštą IP saugos klasę, užtikrinančią padidintą apsaugą nuo drėgmės, yra lengvai montuojami (kabinami tiek ant lubų, tiek prie sienos) ir valdomi.