Skirtingų infraraudonųjų spindulių bangos ilgių poveikis odai

Būtina suprasti, jog infraraudonųjų spindulių poveikis žmogaus odai yra skirtingas ir priklauso nuo infraraudonųjų spindulių bangos ilgio.

Pateiktoje diagramoje matyti, jog tolimosios srities IR bangos (angl. „far“ infrared, IR-C) mažiausiai prasiskverbia po žmogaus oda ir „paliečia“ tik išorinį epidermį. To visiškai pakanka sukurti komfortišką šildymą, išvengiant bet kokių sveikatos ar su saugumu susijusių klausimų/sutrikimų.

Vidurinės srities IR bangos (angl. „medium“ infrared, IR-B) prasiskverbia į šiek tiek gilesnius epidermio sluoksnius bei pasiekia viršutinį dermio sluoksnį, tačiau, kaip ir tolimosios srities IR bangos, „nepaliečia“ jokių funkcinių organų (prakaito liaukų, nervų ir t.t.).

Artimosios srities IR bangos (angl. „near“ infrared, IR-A) gali pasiekti poodinį riebalų sluoksnį, raumenų sluoksnius, prasiskverbti per dermą ir taip šildyti plaukų folikulus, nervus, prakaito liaukas bei raumenis.

Taigi suprantama, kodėl IR-A bangos yra naudojamos medicinoje – prasiskverbimo po odą efektas, panaudojamas ten esančių organų stimuliavimui (visos sąlygos yra kontroliuojamos). Sistemas diegiantys darbuotojai turi suprasti, kad artimosios srities IR spinduliuotė generuoja itin aukštą temperatūrą (1000°C ir daugiau), todėl ilgesnis buvimas po tokiais šildytuvais gali sukelti tam tikrus odos ir akių pažeidimus. Artimosios srities infraraudonieji spinduliai yra tapatinami su „karšto viršugalvio“, „sausų akių“, galvos sopulio sąvokomis. Tai yra todėl, kad kai kurie tiekėjai, siekdami naudos tik sau, šias sistemas diegia netinkamose vietose (pavyzdžiui, namuose, kur šildytuvai yra pernelyg arti žmonių).

Be to rinkodaros specialistai turi nustoti tvirtinę apie IR-A bangų naudą sveikatai, gaunamą vykdant tik itin griežtus klinikinius reikalavimus. Dažnai marketingo kampanijose neminimas šis faktorius ir galima nauda priskiriama visų tipų IR bangų ilgiams. Galima nauda, kuri yra gauta iš vidurinės ir tolimosios srities infraraudonųjų bangų, susijusi su sausu, šiltu, ekonomišku šiluminės energijos tiekimu/generavimu įvairiose pirtyse, globos namuose, gyvaenamose, komercinėse erdvėse ir pn.