Darbo užmokesčio apskaita paprastesnė naudojantis pagalbininku
Darbo užmokesčio apskaita yra vienas svarbiausių buhalterio darbų. Tai labai atsakingas darbas, nuo kurio priklauso darbuotojų atlyginimai. Visgi, pasitaiko atvejų, kai dėl žmogiškumo faktoriaus įsivelia viena ar kita klaida. Tačiau šiandien buhalteriams pagalbos ranką tiesia IT technologijos. Daugelis įmonių naudojasi specialiomis programomis, kurios leidžia darbo užmokestį kuo įmanoma labiau optimizuoti.
Kokios klaidos daromos skaičiuojant atlyginimą?
Turbūt kiekvienoje įmonėje pasitaiko nedidelių klaidų ir klysta net buhalteriai. Skaičiuojant darbo užmokestį pačiam, taip pat nesunku suklysti. Dažniausiai pasitaikančios klaidos nėra piktybiškos ir jas lengva ištaisyti.
- Nepažymėti viršvalandžiai. Jeigu įmonėje darbuotojai dirba ne tik jiems priklausančias valandas, tačiau ir viršvalandžius, labai svarbu tai įvesti skaičiuojant atlyginimą. Viršvalandžiai apmokami didesniu tarifu, todėl jų nepriskaičiavus, atlyginimas gali būti ženkliai mažesnis.
- Neteisingai suskaičiuotos valandos. Labai dažnai pasitaikanti klaida yra kai neteisingai apskaičiuojamos tą mėnesį išdirbtos darbuotojo valandos. Tai gali nutikti todėl, kad netinkamai sužymėtas tabelis arba jeigu darbuotojo grafikas mėnesio eigoje keitėsi. Taip pat kartais tokie dalykai nutinka tiesiog atsitiktinai, neteisingai suskaičiavus valandas.
- Nepridėtas priedas. Darbo užmokesčio apskaita turi būti vedama labai tiksliai ir skaičiuojant algą, svarbu įvertinti ir papildomus darbuotojus priklausančius priedus. Kai kuri jie mokami už pasiekimus, kitur už sugeneruotas įmonės pajamas ar kitus rodiklius. Kai kuriose įmonės priedai sudaro didelę algos dalį, tad jų pamiršti nevalia.
- Neapskaičiuoti atostoginiai. Skaičiuojant atlyginimą galima padaryti ir tokią klaidą, kai pamirštama apskaičiuoti atostoginius, jeigu šį ar praėjusį mėnesį darbuotojas atostogavo. Tokiu atveju gali atsitikti, kad galutiniame rezultate apskaičiuota darbuotojo alga bus mažesnė, nei turėtų būti.
Kaip išvengti skaičiavimo klaidų?
Nors dažniausiai darbo užmokesčio apskaita vedama labai atsakingai ir neteisingai apskaičiuotas atlyginimas yra tik žmogiška klaida, visgi, tai nėra teigiamas dalykas dalykas įmonėje. Darbuotojai tai gali priimti asmeniškai, gali kilti nereikalingų konfliktų.
Todėl daugelis įmonių renkasi naudoti specialias buhalterines programas, kurios gali padėti tiksliai apskaičiuoti darbuotojų užmokestį ir ne tik.
Sistema pati renka duomenis apie darbuotojus, automatizuoja procesus, todėl darbuotojui nereikia kiekvieną kartą galvoti apie tai, kiek viršvalandžių darbuotojas išdirbo, ar nereikia jam apskaičiuoti atostoginių ir pan. Buhalterinė sistema vis atai atlieka už buhalterį ir gali tiksliai apskaičiuoti kiekvieno darbuotojo individualų atlyginimą.