Reikalingos atnaujintos pirmosios pagalbos vaistinėlės, nuo 2023m

0

Primename, kad pratęstas pirmosios pagalbos vaistinėlės atnaujinimo terminas.

Pirmosios pagalbos vaistinėlės nesikeitė nuo 2004 m., todėl per tokį ilgą laikotarpį pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai ir metodika, atsirado naujų sudedamųjų dalių.

Be to, dabar į automobilyje esantį pirmosios pagalbos rinkinį įeina 2 turniketai, 2x ledo paketai, spaudžiantys tvarsčiai ir 2x vienkartinės veido kaukės, skirtos sužeistojo gaivinimui (dirbtiniam gaivinimui). Visi komponentai yra būtini teikiant skubiąją pirmąją pagalbą ir pagrįsti naujomis mūsų visuomenei skirtomis rekomendacijomis.

Taip pat svarbu turėti atnaujintą pirmosios pagalbos vaistinėlę transporto priemonės techninės apžiūros (TA) metu. Jei pirmosios pagalbos vaistinėlė nebus tinkamai surinkta arba joje nebus visų būtinų komponentų, TA metu tai bus užfiksuota kaip „nedidelis trūkumas”. Praktiškai tai nebus didelė problema, kad būtų galima gauti tinkamą techninės apžiūros ataskaitą (jei nėra kitų pašalinių techninių problemų (didelių trūkumų)), ir vairuotojai galės dalyvauti eisme. Norėtume pabrėžti, kad transporto priemonės savininkas ar kitas valdytojas privalės kuo greičiau pašalinti trūkumą ir įsigyti naują pirmosios pagalbos rinkinį, t. y. įsigyti naują pirmosios pagalbos rinkinį arba senąjį papildyti tinkamomis ir būtinomis medicinos priemonėmis – jei transporto priemonė bus pripažinta tinkama, valdytojui nereikės dar kartą atvykti į techninę apžiūrą.

Atnaujinta pirmosios pagalbos vaistinėlė turi būti PATVIRTINTA Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 10 d. įsakymu Nr. V-2876

Kokios sudedamosios dalys turėtų būti naujame automobilio pirmosios pagalbos rinkinyje?

Pirmosios pagalbos teikimo instrukcija, turniketo naudojimo taisyklės – 1 vnt.

Turniketas stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti – 2 vnt.

Vienkartinis šalčio maišelis – 2 vnt.

Nesterilus tvarstis – 5 vnt.

Pirmosios pagalbos žirklės – 1 vnt.

Palaikomasis trikampio formos tvarstis – 2 vnt.

Sterilus 5 cm x 10 cm dydžio žaizdų tvarstis – 10 vnt.

Speciali antklodė 160 cm x 210 cm – 2 vnt.

Vienkartinės medicininės pirštinės – 4 vnt.

Pirmosios pagalbos kaukė dirbtiniam kvėpavimui – 2 vnt.

Sterilus suspaustas tvarstis 15 x17 cm, pats tvarstis 15 cm x 400 cm – 1 vnt.

Pleistrų ritinėlis 2,5 cm x 5 m -1 vnt.

Sterilūs pleistrai – 10 vnt.

Parašykite komentarą