Vandens tyrimas. Apsaugokite savo sveikatą ir sutaupykite
Mūsų sveikata – brangiausias mūsų turtas. Kai jaučiamės blogai, nublanksta bet kokie mūsų turimi prabangūs daiktai, patogumai, ieškome sprendimo, kaip pasijausti geriau ir neretai net nesusimąstome, kad vienas iš sveikatos saugojimo būdų yra kasdien vartojamas ir mūsų gyvybei tiesiog būtinas dalmuo – kokybiškas vanduo. Be vandens mes tiesiog negalėtume ne tik tinkamai funkcionuoti, bet ir absoliučiai gyvuoti, nes žmogaus kūną sudaro net 60% vanduo.
Tačiau, kaip užtikrinti, kad vanduo būtų maksimaliai naudingas ir vertingas? Pradėkite nuo vandens tyrimo.
Vanduo ir sveikata.
Apie tai, kiek reikia išgerti vandens jau žinome pakankamai, nors ir ne visada sekame išgerto vandens kiekį, nes pagal paskutinius atliktus tyrimus, Lietuvoje vienas žmogus išgeria tik pusę rekomenduojamo vandens kiekio per dieną, t.y. apie vieną litrą, kai rekomenduojama yra du ir daugiau litrų. Tiesa, svarbu ir nepersistengti, nes per daug vandens irgi gali būti kenksminga. Tačiau, panašu, kad mums tai negresia.
Lygybės tarp vandens kiekio ir kokybės negalima dėti, todėl net, jei ir išgeriate pakankamą rekomenduojamą kiekį vandens, tačiau jis gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Kodėl taip gali nutikti?
Lietuvos vandens kokybė yra ganėtinai nebloga lyginant su kitomis šalimis, tačiau ir mūsų šalies piliečiai taip pat susiduria su kalkėtu, per daug geležies turinčiu vandeniu. Toks vanduo gali sukelti nemalonius pojūčius, sutrikdyti skrandžio veiklą, paveikti odą, ją sausinti, dėl ko susidaro įvairios odos ligos, nenujančiant, kad problema yra tiesiog vartojamame ir naudojamame vandenyje.
Kaip vandens tyrimas padės sutaupyti?
Taupymas – aktuali tema pastaruoju metu augant infliacijai. Augant elektros, dujų kainoms nesusimąstome, kad mūsų piniginė patuštėti gali ir nuo nekokybiško vandens. Kaip tai susiję?
Jei jūsų namuose vanduo yra kalkėtas, kalkės nusėda ant paviršių, užkemša ir gadina jūsų prietaisus, dėl ko jie ima naudoti dar daugiau elektros, ima gesti ir čia vėl atsiranda taisymo išlaidos, o gal net ir tenka pirkti naujus įrengimus.
Kokie akivaizdūs vandens kokybės veiksniai įtakoja energijos švaistymą: kalkėmis apsinešęs virdulys, indaplovė veikia ilgiau ir netgi su priemonėmis ne visai švariai išplauna indus, o ypač stiklines ar taures, tarp gumų skalbimo mašinoje ima kauptis purvai ir nuosėdos, ant vandens maišytuvų nuolat nusėda kalkės ir jas vis sunkiau valyti, dušo sienelės ar vonios plytelės nuolat turi baltas dėmes.
Jei šveičiate kone kaskart pasinaudojus buitine technika ar vonia, verta sunerimti ir pagalvoti apie tai, kad jums reikalingas vandens tyrimas bei vandens minkštinimo filtrai, kuriuos specialistai parinks tik po vandens tyrimo, atlikti sertifikuotos laboratorijos.
Taigi, jei norite jaustis gerai, būti sveiki ir sutaupyti – rinkitės vandens tyrimą ir tinkamą vandens gerinimo įrangą. Pamirškite nemalonius kvapus ir sumažinkite buities ruošos darbus.