Kas yra pramoniniai filtrai ir kokia jų paskirtis?
Pramoniniai filtrai yra naudojami išankstiniam vandens valymui nuo įvairiausių nereikalingų priemaišų, teršalų.
Paprastai pramoniniai filtrai būna pagaminti iš tam tikrų, specialių medžiagų, kurios per filtravimo medžiagą sulaiko teršalus ir neleidžia toliau keliauti kartu su vandens srove. Pramoniniai filtrai gali būti įvairaus dydžio ir naudojami skirtingais atvejais. Dažniausiai pramoniniai filtrai naudojami tuomet, kai reikia pašalinti naftos produktus technologiniuose procesuose. Kaip žinome, labai svarbus teisingai pasirinkti filtro tipą pagal du kriterijus – filtravimo laipsnis ir kietų teršalų koncentracija. Taigi renkantis pramoninį filtrą reikėtų pirmiausiai pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės išsirinkti būtent tokį, kuris jums bus tinkamas naudoti ir leis pasiekti norimų rezultatų.
Kokio tipo pramoniniai filtrai gali būti?
Paprastai filtrai gali būti tiek vandens, tiek oro. Oro filtrai gali būti puikus sprendimas oro taršai mažinti įvairių pramonės šakų patalpose. Tokių kaip metalo apdirbimo gamyklose, cemento gamybos ir krovimo vietose, sandėliuose, kur vyksta chemijos ar kitokių trąšų gamybą, grūdų perdirbimo pramonėje. Taip pat oro filtrai reikalingi ten, kur vykdoma plastmasės gamyba, popieriaus bei kartono gamybą, taip pat ir maisto bei gėrimų pramonėje. Tad galima suprasti, jog oro filtrai yra reikalingi itin daug sričių ir itin daugelyje vietų, nes nuo to priklauso ar gali būti tinkamos darbo sąlygos gamyklose dirbantiems žmonėms.
Naftos gaudyklės ir ekologija
Galime pripažinti, jog problemas pradedame spręsti tik tuomet, kai pastebime mažesnes ar didesnes pasekmes. Ypač tai jaučiasi ir ekologijos pusėje. Juk ankščiau bendrosios atliekos buvo metamos į vieną konteinerį, nebuvo taikomas butelio taros mokestis, kiti panašūs dalykai iki tol, kol nepasijautė pasekmės ir grėsmė mūsų aplinkai, ir tik tuomet kai stipriai padidėjo nerūšiuojamų atliekų bei šiukšlių gamtoje – buvo imtasi prevencinių priemonių ir skatinama rūšiuoti, perdirbti ir panašiai. Lygiai taip pat ir gamtosauginiai įrenginiai naftos gaudykles. Kai žmonės pamatė kokią stiprią taršą gali sukelti naftos produktai – pradėjo intensyviau naudoti naftos gaudykles ir net taikyti baudas tiems, kurie išleidžia naftos produktus į aplinką ir neišvalo jų iš bendrųjų nuotekų.
Naftos gaudykles paprastai dažniausiai stato ten, kur yra intensyvus mašinų srautas, galimi naftos produktų nutekėjimai, ten, kur intensyviai važinėja bei stoja įvairios motorinės transporto priemonės ir panašiai. Tad įsirengus naftos gaudykles galima naftos produktų daleles „sugauti“ ir taip išvengti jų patekimo į aplinką, ko pasekoje bus apsaugoma aplinka: vandens telkiniai, gruntiniai vandenys, upeliai ir panašiai. Naftos gaudyklės įrengimas nėra sudėtingas bei labai daug laiko reikalaujantis dalykas. Svarbiausia išsirinkti tinkamą dydį, našumą, na o jau toliau bus galima užkasti po žeme, kad negadintų bendrojo vaizdo ir sėkmingai naudoti daugelį metų. Naftos gaudyklės talpos gaminamos iš polietileno, tad jos yra tvirtos, atsparios ir ilgaamžės.