Lietuvoje jau darosi įprasta, kad vos tik pilnametystės sulaukę asmenys domisi greitosiomis paskolomis, tačiau reikia žinoti, kad paskolos nuo 18 metų asmenims išduodamos jau nebe taip paprastai kaip prieš kelis metus. Prieš keletą metų kredito teikėjai galėjo laisviau rinktis klientus – jų niekas nevaržė, o štai dabar jų veikla yra prižiūrima. Lietuvos bankas ėmėsi rinkos kontroliavimo, todėl kredito teikėjams dabar taikomi griežti reikalavimai dėl klientų kreditingumo įvertinimo. Tai ypač liečia jaunus asmenis, kurie domisi vartojimo paskolomis. Būtent 18 metų sulaukę asmenys ir neturėtų tikėtis lengvo kredito – kaip tik jiems tokios paskolos išduodamos sunkiau.

Verta akcentuoti, kad kreditoriai turi laikytis atsakingo skolinimo principų, o juos pamynus, jie gauna baudas. Baudos siekia net penkiaženkles sumas, todėl logiška, kad vis mažiau kreditorių rizikuoja skolinti jauniems žmonėms, kurie neturi pajamų šaltinio. Būtent pajamų šaltinis yra vienas svarbiausių kriterijų, į kurį atsižvelgia tiek įprastos kreditų bendrovės, tiek ir sutelktinio finansavimo įmonės. Paprasčiausiai, turite suvokti, kad jeigu jūs pajamų negaunate, tai ir kredito įmokos neturėsite iš ko sumokėti. Būtent kreditoriai ir įvertina tikimybę ar asmuo galės laiku sumokėti įmokas. Tai atliekama kreditingumo vertinimo metu.

Kreditingumo vertinimas atliekamas tuomet kai klientas apie save pateikia visus duomenis bei nurodo kokią pajamų sumą jis gauna. Taip pat klientas turi nurodyti ir nuolatines išlaidas. Pagal šiuos skaičius kreditorius atlieka skaičiavimus ir žiūri ar asmuo turės kažkiek pajamų kredito įmokos padengimui. Įdomiausia tai, kad dabar kreditoriai privalo įsitikinti duomenų tikrumu, o tai reiškia, kad asmens pateikta pajamų suma turi būti patikrinta naudojantis viešai prieinama informacija.

Dabar kreditoriai naudojasi SODROS suteikta informacija, kurioje nurodoma konkretaus asmens tvarių pajamų suma per mėnesį. Logiška, kad jeigu SODROS turimi duomenys nesutaps su tais, kuriuos pateikė klientas, tai kreditorius paprasčiausiai privalės pareikalauti, jog klientas pagrįstų tas nurodytas pajamas dokumentais.

Paskolos nuo 18 metų asmenims išduodamos ne visose bendrovėse, nes daugelyje jų nustatomas ir amžiaus reikalavimas, pavyzdžiui – jog klientas būtų ne jaunesnis nei 19 metų.

Parašykite komentarą